Başlangıç > pardus > Özgürlükİçin Yazarlarına Çağrı

Özgürlükİçin Yazarlarına Çağrı

 oi-wikiPardus belgelerinin PardusWiki‘de toplanması ve PardusWiki’nin tek belge merkezi olması amacıyla bir süredir çalışmalar yapmaktayız.

Bu amaçla özgürlükiçin topluluk portalımızda bulunanİlk AdımNasıl ve Atölye bileşeninde yayınlamakta olduğumuz belgeleri PardusWiki’ye taşımaya karar verdik.

Özgürlükiçin’de yeralan içerikler topluluk üyelerinin katkılarıyla oluşturulmakta ve Creative Commons (by-nc-sa) lisansı ile lisanslanmakta, PardusWiki’de yeralan belgeler ise GNU /FDL ile lisanslanmaktadır.

Bu iki lisans türü arasındaki farklar nedeniyle Özgürlükİçin’de yer alan belgelerin PardusWiki’ye taşınması için birinci yol wikide oluşturulacak maddeyi kaynak ve yazar belirterek ve yine Creative Commons (by-nc-sa) lisansı ile aktarmak, ikinci yol ise Belgenin yazarından izin alarak wikiye taşınan belgeyi gnu/fdl olarak lisanslamak. İkinci yol zor olmasına rağmen bizim öncelikle başvurmak istediğimiz yol. Çünkü bizler özgür yazılımların gelişmesine katkıda bulunmak ve sahipliği mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyor, belgeleri  PardusWiki’nin genel yapısına en uygun şekilde yayınlamak istiyoruz.

Destek Olun

Özgürlükiçin İlk Adım, Nasıl ve Atölye bileşenlerinde yayınlanan ve PardusWiki’de oluşturulan çizelgede yeralan  belge ya da belgelerin yazarıysanız sizden bir ricamız olacak, ricamız; yazarı olduğunuz belgenin PardusWiki’ye GNU/FDL lisansıyla taşınmasına izin vermeniz. İzninizi bu haber’e yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

kaynak: ozgurlukicin.com

Reklamlar
Kategoriler:pardus
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: