Başlangıç > pardus > Kedi Kadar Özgür Haber Portalı!

Kedi Kadar Özgür Haber Portalı!

Teknokedi.com

Geçtiğimiz günlerde teknoloji severlerin ilgi ile takip ettikleri haber portallarına bir yenisi daha eklendi. Teknokedi.com, tavrını özgür yazılımdan yana koyan bir teknoloji haber portalı olarak yayın hayatına başladı.

Teknokedi.com sitesi, özgür yazılımlarla hazırlanan ve yayınını özgür yazılımlar üzerinde yapan bir site. Teknokedi’nin diğer teknoloji haber portallarında, farklı olarak öne çıkan en büyük özelliği ise içeriğinin özgür olması. Teknokedi, tıpkı Özgürlükİçin.com sitesi gibi özgür bir lisans olan Creative Commons(by-nc-sa)‘a sahip. Bir diğer deyişle, sitenin içeriğini kaynak göstermek şartı ve kullanımınızda(ve orjinalini değiştirdiğiniz kullanımınızda) aynı lisansı kullanarak, ticari amaçlar dışında, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Teknokedi.com, özgür yazılım dünyasını ilgilendiren en sıcak haberleri okuyucu kitlesine ulaştırmayı hedef alıyor. Özgür yazılımdan yana konulan tavır, diğer teknolojiler ile ilgili haberlerin işlenmeyeceği anlamına gelmiyor. Aynı şekilde, Türkiye’de ve Dünyada teknoloji dünyasındaki son gelişmeler okuyuculara işlenmiş ve doğrulanmış şekilde güvenilir kaynaklardan sunulmakta. Özgür yazılımın yanı sıra, İnternet ve mobil teknolojilerde de haberlerinde ağırlık veren site, özgür olmayan yazılımlar ile ilgili de son gelişmeleri kullanıcılarına sunmakta. Microsoft ve Apple cephesindeki gelişmelerden, Google’ın getirdiği yeniliklere, donanım üreticilerinin son teknolojik cihazlarına kadar geniş bir yelpazede içerik sunulmakta.

Sitede özgür yazılım dünyasının yakından tanıdığı isimler ise, yazılarıyla okuyucularla buluşmakta. İlerleyen günlerde ise, özgür yazılım dünyasında tanınan, yurt dışındaki yabancı yazarların yazılarının okuyucular ile buluşacağı söyleniyor.

Teknoloji sitelerinin en önemli bileşenlerinden biri olan forum bileşenine de sahip olan Teknokedi, şimdiye kadar alışık olduğumuzun dışında bir forum ile takipçilerinin karşısına çıkmakta. Bir özgür yazılım ürünü olan Vanilla Forums, farkı bir puanlama sistemi üzerinde en işe yarar başlıkları ve en sıcak konuları ön plana çıkararak farklı bir tartışma ortamı sunmakta. Forum’a üye olmadan Facebook ve Twitter hesapları ile de giriş yapmak mümkün…

Site, internet yayıncılığının yanında, ShowTV’de her pazar yayınlanan TeknoTrend programında da, sunuculuğu site editörleri Gizem BELEN ve İrem ÇOBANOĞLU tarafınan yapılan özel bir bölüm ile izleyicileri ile buluşmakta. Teknokedi, TV yayınlarının yanı sıra ilerleyen günlerde Videocast ve Podcast yayınları ile teknoloji haberlerini meraklılarına sunmayı planlıyor.

Teknokedi’yi sosyal medya üzerinde http://twitter.com/TeknoKedi ve  http://facebook.com/TeknoKediClubadreslerinden de takip etmeniz mümkün.

İnternet haberciliğine, ülkemizde henüz yeterince gündemde olmayan özgür yazılım ağırlıklı bir yayın çizgisi izleyen veTeknokedi.com sitesine yayın hayatında başarılar dileriz.

Kaynak: ozgurlukicin.com

Reklamlar
Kategoriler:pardus
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: