Başlangıç > pardus > Camia Dağıtımına Ne Dersiniz?

Camia Dağıtımına Ne Dersiniz?

Söyleyecek sözü olan şimdi konuşsun ya da sonsuza kadar sussun :).1-2 Nisan 2011 tarihlerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde gerçekleştirilecek Özgür Yazılım ve Linux Günleri‘ne ana sponsor olarak Pardus’un katılacağını, Ajans Pardus‘tan sizlere duyurmuştuk.

Önceki yıllarda olduğu gibi yine dopdolu ve hareketli bir etkinlik olacak gibi duruyor. Bu yıl gerçekleştirilecek etkinliğin bizim için ayrı bir önemi daha var.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim görevlilerinden, 64 Bit ve ÇoMaK projelerinin ortaya çıkmasını sağlayan Necdet YÜCEL, geçtiğimiz günlerde camia e-posta listesine bir ileti gönderdi. Bir camia sürümü çıkartılması konusunda tartışmak istediğini dile getirdi.

Topluluk tarafından istenen bazı şeylerin, ekibin kısıtlı kaynakları ve fazla işyükü sebebiyle Pardus geliştiricileri tarafından karşılan(a)maması, herkesin bildiği ve yakındığı bir gerçek.

Bu konuda beklemek yerine bir adım atılması gerektiğini belirten YÜCEL, bu konuyu e-posta listesi üzerinden tartışmaya açtı. Tartışma sonrasında hem katkıcıların hem de geliştirici ve proje yönetiminin de isteğiyle, Özgür Yazılım ve Linux Günleri’nde bir toplantı yapılmasına karar verildi.

 

Sizin De Söz Hakkınız Var!

Organizasyon komitesi, 1-2 Nisan tarihlerinde Özgür Yazılım ve Linux Günleri’nde böyle bir oturumun yapılmasına onay verdi. Pardus’un geleceği hakkında bir şeyler söylemek isteyen, bu tartışmaları izlemek isteyen, “çorbada benim de tuzum olsun” diyen herkesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yapılacak bu oturuma davet ediyoruz. Kesin tarih, saat ve yer, yakın bir zamanda etkinliğin İnternet sitesinden de duyurulacak.

Konuşulacak en önemli konu, böyle bir dağıtımın “gerekli ve faydalı” olup olmaması elbette. Eğer olması gerektiği konusunda anlaşmaya varılırsa; nasıl yapılacağı, nereden kaynak sağlanacağı, kimler tarafından yapılacağı konusu tartışılacak. Bir başka deyişle, bu önemli buluşmada orada bulunuyor olmanız, bu dağıtım fikrinin geleceğini etkileyecek!

Bu etkinliği elimizden geldiği kadar çok kişiye duyurursak, daha fazla katılımcılı bir etkinlik olmasını sağlayabiliriz. Böylece, bir topluluk dağıtımı çıkartılması konusunda bir karar çıkarsa, bu karar bir “topluluk kararı” olacak. Camia merkezli bir yeni bir dağıtım, topluluk içinden, topluluğun katkısıyla çıkabilir sadece…

Bu projeye somut katkı verebilecek herkesin söz hakkı olacağı bu etkinliğe, hepinizi bekliyoruz.

Kaynak: ozgurlukicin.com

Reklamlar
Kategoriler:pardus Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: