Başlangıç > pardus > Pardus Bilmök7tepe’de

Pardus Bilmök7tepe’de

Pardus Bilmök 2011'de

Bir ülkenin bilişim alanında gelişebilmesi için en önemli noktanın, bilgisayar mühendisleri olduğunu biliyoruz. Büyük bir etkinlik, hem bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin tanışıp kaynaşması hem de fikir alışverişinde bulunarak tecrübelerini paylaşması amacıyla her yıl düzenleniyor: BİLMÖK!

BİLMÖK (Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi), her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve ilgili öğrenci kulübü/topluluğu tarafından organize edilen; bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırırken mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, toplamda ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır. Üç gün boyunca gündüzleri birçok mesleki konunun tartışıldığı oturumlara katılan öğrenciler bir yandan bilgi ve becerilerini artırırken diğer yandan da sorunlarına çözüm yolları ortaya koymaya çalışırlar. Akşamları ise düzenlenen eğlencelere katılarak sosyal bağlarını güçlendirirler.

 

Pardus Bilmök7tepe’de Platin Sponsor!

Bu seneki etkinliğe ev sahipliği yapacak üniversitemiz, Yeditepe Üniversitesi.

25-27 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenecek bu etkinliğe TÜBİTAK Bilgem bünyesinde geliştirilen Pardus, bu yıl da sponsor olmaya karar verdi. Pardus, bu yıl platin sponsor olarak Bilmök’teki yerini alacak.

Bu yılki Bilmök’ün bir diğer önemi de, Özgür Yazılım Vakfı (FSF)’nın kurucusu Richard STALLMAN‘ın gelecek olması. 1983 yılında özgür yazılım hareketini başlatan ve o yıldan beri de önderliğini sürdüren STALLMAN, aynı zamanda GPL Genel Kamu Lisansı‘nın da yazarıdır. 26 Şubat 2011 Cumartesi günü saat 14:30’da “Yazılım Patentleri Tehlikesi” konulu bir seminer verecek.

Özgürlükİçin ekibi olarak biz de etkinlikte olacağız. Pardus geliştiricileriyle beraber standımızda yer alacağız ve hep beraber hem Pardus’u tanıtacak hem de sizlerin sorularına cevap vereceğiz. Belki bir kaç sürprizimiz de olabilir ;).

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak, etkinlik programını öğrenmek ve diğer sorularınızın cevapları için BİLMÖK’ün sitesine göz atabilirsiniz.

Kaynak: ozgurlukicin.com

Reklamlar
Kategoriler:pardus
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: