Başlangıç > pardus > Paketleri Siz Gösterin!

Paketleri Siz Gösterin!

Paket Yöneticisi için eller havayaPardus 2011 heyecanı, gün geçtikçe artıyor. Hepimiz gerek banner kullanarak, gerek çevirilere destek olarak, gerek hata girerek Pardus 2011’in en iyi şekilde gelmesini saplamaya çalışıyoruz. Peki, bu arada unuttuğunuz bir destek daha yok mu?

Kısa bir süre önce sizlere güzel bir haber vermiştik. Daha önce Beyin bölümümüzde ortaya çıkan bir fikrin, Pardus 2011 ile beraber geleceğini duyurmuştuk.

Pardus 2011’le beraber, yeni paket yöneticimizin paketlerin görüntülerini de göstereceğinden bahsetmiştik. Haberimiz üzerine güzel bir hareketlenme yaşanmıştı. Peki sonra?

Nasıl Olacak Bu Peki?

İlk duyurumuz sonrasında kullanıcılarımız sayesinde birçok görseli sitemize yüklendi. Bunları tek tek kontrol eden tema yöneticilerimiz de sizlerin de görebileceği şekilde yayına aldı. Paket görsellerinin yüklenmesi yavaşlamışken sizlere bir hatırlatma daha yapmak istedik. Daha iyi bir Pardus, sizlerin elinde!

Pardus depolarında mevcut bulunan ve bir arayüze sahip tüm uygulamalar için, Pardus 2011’in deneme sürümlerinden çekilmiş ekran görüntülerine ihtiyacımız var. Bu ekran görüntülerinin iletilmesi için Özgürlükİçin Tema arayüzü üzerinde kolaylıkla ulaştırabilmeniz için basit bir form yerleştirdik.

Peki, bu görseller nasıl olmalı? Tüm ekran görüntülerinin belli bir düzen içerisinde olabilmesi ve Paket Yöneticisi’nde de düzgün durması için birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekiyor:

  • Uygulama Stili, Pencere stili, Renk stili ve simgeseti, öntanımlı seçili olan Oxygen stilinde olmalıdır.
  • Yazıtipi ayarları öntanımlı olmalıdır. (Dejavu Sans 9-10)
  • Ekran görüntüsü içerisinde herhangi bir bilgi (kullanıcı adı, e-posta, web sayfası vs. gibi) bulunmamalıdır. Bulunması gereken durumlarda, e-posta: info@pardus.org.tr, web sayfası: http://www.pardus.org.tr olabilir. İsim olarak Panthera Pardus kullanılabilir)
  • Ekran görüntüleri alınırken KSnapshot programı kullanılmalıdır. Yakalama yöntemi olarak “Simge altındaki Pencere” seçeneği kullanılmalıdır. Ekran görüntüsü sadece uygulamayı içermelidir.
  • Ekran görüntülerinin küçük hali 270×190 piksel boyutunda olmalı (tam olarak). Büyük halleri ise 800×600 pikseli geçmemeli.
  • Ekran görüntülerinin Tema’ya yüklerken, lütfen sadece uygulamanın adını yazın. Dosya adına jpeg ya da png eklemeyin.

Pardus 2011’in deneme sürümlerini kullananlar! Sizlerden uygulama ekran görüntülerini bekliyoruz!

Reklamlar
Kategoriler:pardus Etiketler:,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: