Başlangıç > pardus > Paketler Sizi Çağırıyor!

Paketler Sizi Çağırıyor!

Haydi paket tanıtımı yazmaya!Özgürlükİçin’de bugüne dek yayınlanmış 100’e yakın paket tanıtımı bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Şu anki paket (uygulama) tanıtımlarımızın sayısı ve bu sayıdaki artış çok güzel.

Geçtiğimiz aylarda başlattığımız ve Süpermen’ler Aranıyor! haberiyle duyurduğumuz içerik güncelleme çalışmaları sayesinde de paket tanıtımlarımızın pek çoğunu Pardus depolarında bulunan son sürümlerine göre yeniden biçimlendirdik.

Güncelleme çalışmaları devam ederken, şimdi size toplulukça bir arada yürüteceğimiz yeni ve büyük bir çalışmanın duyurusunu yapmak istiyoruz: Tanıtımsız paket kalmasın!

Bildiğiniz üzere Pardus depolarında geliştirici ve katkıcılarca oluşturulmuş binlerce paket (uygulama) mevcut. Bu paketler sayesinde Pardus kullanıcıları hiçbir ek iş yapmadan, o İnternet sitesi senin bu İnternet sitesi benim dolaşmadan, ihtiyaçlarını karşılayabilecek uygulama ve paketlenmiş diğer öğelere sadece birkaç fare tıklamasıyla, kolayca ulaşıyor.

Paket tanıtımları ve nasıl belgeleri sayesinde bir uygulamayı ya da bir uygulamada yapılacak bir işi herkes tek başına ve yeniden yeniden öğrenmeye uğraşmadan, zaman kaybetmeksizin gerçekleştirebilir. “İyi yazılmış bir belge, kimi zaman hayat kurtarır!” sözü de buradan geliyor. Eee, birkaç hayat kurtarmaya var mısınız?

Planımız Ne?

Paket tanıtımlarının ne kadar önemli olduğundan kısaca bahsettikten sonra yeni paket tanıtımları için neler yapabileceğimize bakalım.

Paket Yöneticisi‘nin ayarlarını sadece grafik arayüzlü uygulamaları gösterecek şekilde ayarlayarak sevgi gösterebileceğiniz paketleri bulabilirsiniz. Bu kadar bile uğraşmanıza gerek yok aslında, her gün kullandığınız, artık az çok hemen hemen her özelliğini tanıdığınız ve Özgürlükİçin‘de henüz bir paket tanıtımı olmayan uygulama için kollarınızı sıvayabilirsiniz.

Şimdi buradan paket isimlerini tek tek vermektense bu iş için Özgürlükİçin Görev Takip Sistemi‘ni kullanmak daha mantıklı ve verimli olacak. Sizden ricamız tanıtımını yazmak istediğiniz paket tanıtımları için bir görev açın ve kendinize atayın 🙂 Eğer bir paket tanıtımı istiyor ama siz yazamayacaksanız da görev açabilirsiniz, böylece bu tanıtım için gönüllü olabilecek bir kişi bu göreve talip olabilir.

Eli klavye tutan tüm Pardus kullanıcılarının bu çalışmada yer almaya davet ediyoruz :).

Reklamlar
Kategoriler:pardus Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: