Başlangıç > pardus > İşte Yeni Milky

İşte Yeni Milky

Pardus 2009’un öntanımlı simge seti ve Özgürlükİçin E-derginin 15. sayısının ana teması olan Milky, Pardus 2011 ile birlikte yepyeni bir görünüme kavuşacak bildiğiniz üzere…

20 Eylül 2010’da Pardus geliştiricilerinden Gökçen ERASLAN‘ın Pardus 2011 depolarında yaptığı son değişikliklerle Milky’nin yeni yüzü yavaş yavaş belirmeye başladı.

Pardus 2011 kullanıcıları sonraki güncellemelerle Milky 2.0’ın birinci alfasını kullanmaya başlayabilirler. Pardus 2009 sürümü kullanıcılarıysa Milky’nin arşiv dosyasını indirerek, Sistem Ayarları’ndaki Simge bölümünden yeni Milky’ye geçiş yapabilirler. Pardus 2009’da arşivden kurulum yöntemine alternatif olarak kaynak paketten ikilik paket oluşturup, bu paketi kurmak da tercih edilebilir.

Henüz detaylı olarak incelemek için fırsat bulamamış olsak da, bizlerde bıraktığı ilk izlenim çok olumlu. Milky artık daha renkli, daha parlak ve daha cesur. Parlak renklerin yanı sıra bazı simgelerde koyu ve siyah renk kullanımı da dikkat çekici. Bunlara ek olarak simgelerin geneline uygulanmış olan efektlerle 2.5 boyutlu bir dünya oluşturulmuş.

Siz de yeni Milky hakkındaki fikirlerinizi söyleyebilir, Milky için açılmış olan anketimize katılabilir ya da iyileştirme önerilerinizi hata takip sistemi üzerinden Pardus geliştirici ve tasarımcılarına iletebilirsiniz.

Reklamlar
Kategoriler:pardus Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: